Skip to content

Twitter, Clubhouse ile 4 milyar dolarlık satın alma görüşmeleri yaptığını söyledi

Son aylarda Clubhouse oldukça popüler ve insanlar sanal odalarda toplantı yaparak fikirlerini birbirleriyle paylaşıyorlar. Twitter’ın da Clubhouse bazı denemeleri vardı; fakat Clubhouse’un yerini dolduramayacağını görünce, uygulamayı satın almaya karar verdi. Bloomberg’den gelen bir rapora göre Twitter, Clubhouse ile canlı ses ağı platformunun yaklaşık 4 milyar dolarlık bir anlaşma değerine sahip potansiyel bir satın alınması hakkında görüşmelerde bulundu.

Rapora göre görüşmeler son birkaç aydır gerçekleşse de, sonuçlanmamasının nedeni bilinmiyor ve görüşmeler devam ediyor. Bloomberg, birkaç gün önce, Clubhouse’un yaklaşık 4 milyar dolarlık bir değerleme ile yeni bir finansman turu artırmaya çalıştığını bildirdi, ancak potansiyel satın alma görüşmelerini detaylandıran rapor, önce Twitter ile görüşmelerin ilerlemediğini gösteriyor. öz sermaye yatırımı karşılığında ek sermaye temin etme stratejisinde bir değişikliğe gitmedikçe de bu görüşmeler sonuçlanmayacak.

Twitter’ın, son birkaç aydır kullanıcı tabanına kademeli olarak sunulduğu, açılan sesli sohbet odası özelliği olan Clubhouse – Spaces’a çok benzeyen kendi ürünü var. Bu arada Clubhouse, para kazanma çalışmalarının ilki olan Clubhouse Payments’ı başlattı ve kullanıcıların söz konusu ödemelerin alınmasını sağlaması koşuluyla, kullanıcıların platformdaki diğer içerik oluşturuculara doğrudan ödeme göndermesine olanak tanıdı. Bu yeni özelliklerin, Clubhouse’ın gelişmesine çok daha katkı sağlayacak ve bu özellikler uygulamanın değerini artıracak.

İlginç bir şekilde, Clubhouse’un para kazanma çabası onlara hiç para sağlamıyor; bunun yerine, ödeme sağlayıcısı Clubhouse’un sanal ipuçlarını etkinleştirmek için kullandığı, fonların % 100’ünü kendi yönlerine yönlendiren alıcı kullanıcılar için para kazanma yöntemleri deniyor, burada Stripe’a giden işlem ücretleri için küçük bir kesintiler de var. Twitter ve Clubhouse arasındaki bu görüşmelerin ayrıntılarını bilmiyor olsak da, özellikle Spaces ile kendi ilerlemesi göz önüne alındığında, sosyal ağın ses uygulaması için ödeme yapması çok yüksek bir fiyat etiketi gibi görünüyor.

Clubhouse’un erken çıkışı ve dikkat çekmesi inkar edilemezdi, ancak uzun ömürlülüğü hakkında hala çok sayıda soru var ve ayrıca diğer platformlar tarafından sola ve sağa klonlanıyor, eski başlangıç ​​sorusu, kendi başına bir özellik mi yoksa bir ürün mü sorusunu soruyor. Her ne olursa olsun, bu açıklamanın zamanlaması, Clubhouse’un potansiyel yatırımcılarla, yükseltmek istediği tur için hedef değerlemesine ilişkin görüşmesi için bir kaldıraç hazırlayacak gibi görünüyor. Her şeye rağmen, bu tür bir faaliyetin, vızıltıların ve bir tüketici yazılım oyununa ilginin, kategori için görece cansız bir dönem olduğunu iddia edebileceğimiz uzun yıllar sonra verilmesi heyecan verici.

Clubhouse gittikçe popüler oluyor ve kendini gün geçtikçe geliştiriyor ve bu gelişme de çok artacak gibi gözüküyor. Yatırımcılar da popüler uygulamanın ilerleyeceğini düşünerek yatırım yapmayı ve uygulamayı erken aşamada satın almayı düşünüyor ve bundan dolayı görüşmeler yapıyor. Teknolojinin gelecekte farklı alanlara gideceğini de dikkate alırsak, gelecekte bu tür girişimlerin öne çıkacağını düşünebiliriz.

Picture Credit: Clubhouse

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.