Skip to content

Google bir yıllık Hindistan’lı girişim DotPe’ye $27.5 milyon yatırım yaptı

Google’ın Hindistan’daki en son yatırımı, işletmelerin internete girmesine yardımcı olan bir girişim olan DotPe’ye oldu. Gurgaon merkezli bir girişim olan bir yaşındaki DotPe, Cuma günü A Serisi finansman turunda 27,5 milyon dolar para raise ettiğini açıkladı. Yatırım turu, mevcut yatırımcı Info Edge Ventures ve Google’ın katılımıyla PayU tarafından yönetildi. Şu anda yaklaşık 90 milyon dolar değerinde olan genç girişim, perakende mağazalarının müşterilere çevrimiçi satış yapmasına ve ödemeleri dijital olarak toplamasına yardımcı oluyor.

Bugün Hindistan’daki çok sayıda girişimin perakende ve e-ticaret sorunlarını çözmesi oldukça zor bir sorun, ancak DotPe’nin bazı ek özellikleri var. Satıcıların envanterlerini taramalarına ve çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde verilerini yedekliyor ve tüm envanteri online kanallarda satışa sunmalarına yardımcı oluyor. Envanter hazır olduğunda, bir işletme onu WhatsApp’ta satışa sunabilir ve oradaki müşterilere ulaşabilir.

WhatsApp, 450 milyondan fazla kullanıcısı ile Hindistan’daki en popüler akıllı telefon uygulamasıdır. DotPe, işletmelerin Google Arama’da görünürlük kazanmasına da yardımcı olduğunu söylüyor. Daha önce PayU’nun kurucu ortağı ve genel müdürü Shailaz Nag tarafından kurulan girişim, mahalle mağazalarının müşterilere yönelik ödemeleri tahsil etmesine olanak tanıyor ve müşterilere bağlılığı artırmak için sadakat puanları ve indirimler sunan araçlar sunuyor.

PayU’nun kurucusu Nag, “Bu yeni ortaklık, işletmeleri daha keşfedilebilir hale getirecek, iş caddelerini genişletecek ve ticareti daha önce hiç olmadığı gibi yürütecek” dedi. “Salgın olsun veya olmasın, çevrimdışı işletmelerin çalışma şeklini yeniden hayal etmek ve dijital devrimi her girişimcinin kapısına getirmek için buradayız.” DotPe, işletmelerin bir uygulama yüklemesini gerektirmeyen platformunun son altı ayda 5 milyondan fazla tüccar topladığını söylüyor. Başlangıç, bu tüccarların tekrar eden müşterilerden günlük siparişlerin % 40’ınden fazlasını gördüklerini söyledi.

PayU Hindistan CEO’su Anirban Mukherjee, “DotPe, kusursuz ürün deneyimi ve yeniliği ile çok kısa bir süre içinde gelecek vaat eden bir esnaf kitlesi edindi” dedi. Google Hindistan Başkan Yardımcısı ve Ülke Başkanı Sanjay Gupta yaptığı açıklamada, şirketin DotPe’ye yaptığı yatırımın Google’ın “Hindistan’ın başlangıç ​​ekosistemiyle herkesin yararına olacak daha kapsayıcı bir dijital ekonomi inşa etme hedefine doğru çalışma konusundaki inancının bir göstergesi olduğunu söyledi. ” Google, geçtiğimiz yıl Hindistan için, kullanıcılar tarafından en büyük pazarı olan 10 milyar dolarlık bir yatırım fonu duyurdu. Android üreticisi, hiper yerel teslimat şirketi Dunzo, InMobi Group’un Glance ve DailyHunt dahil olmak üzere ülkedeki çeşitli girişimlere yatırım yaptı.

DotPe, bu yatırımlardan aldığı parayı Hindistan’da daha fazla tüccara ulaşmak için yeni sermayeyi konuşlandıracağını ve artan talebi karşılamak için teknoloji yığınını ölçeklendireceğini söyledi. DotPe önümüzdeki yıllarda tüm esnaf kitlesini online’a taşımayı hedefliyor ve bu taşıma için de oldukça önemli teknolojik geliştirmeler yapıyor.

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.