Skip to content

Netflix, içeriklerini çevrimdışı olarak her yerde izleyebileceksiniz

Netflix, beğendiğiniz içerikleri otomatik olarak indiren yeni bir özelliği devreye alacak. Netflix bugün, otomatik indirmeleri tercih eden kullanıcılara daha fazla çevrimdışı içerik getirmeyi amaçlayan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. “Sizin İçin İndirmeler” ismiyle devreye alınacak yeni uygulama özelliği etkinleştirildiğinde, Netflix uygulaması, Netflix izleme geçmişiniz tarafından belirlendiği şekilde zevklerinize göre önerilen dizileri ve filmleri mobil cihazınıza indirebileceksiniz ve bu içerikleri offline ortamlarda izleyebileceksiniz.

Özelliği ilk kez açtıktan sonra, bu önerilen indirmeleri cihazınıza kaydetmek için ayırmak istediğiniz depolama alanı miktarını seçebilirsiniz: 1 GB, 3 GB veya 5 GB. İndirmeler, bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda gerçekleşecek ve Netflix’in beğeneceğinizi düşündüğü bir dizi öneri içerecektir. Uygulama genellikle bir TV şovunun ilk birkaç bölümünü indirecek ve başlamanıza yetecek kadar bir içerik sunacak.

Ayrıca indirilen içeriği yakındaki bir TV’ye de aktarabilir ve burada doğrudan telefonunuzdan yayınlayabilirsiniz. Bölümleri veya filmleri izledikten sonra, bir dahaki sefere WiFi’ye bağlandığınızda daha fazla depolama alanı boşaltmak için bunları cihazdan silebilirsiniz. Netflix, yalnızca kendi orijinal içeriğinin değil, tüm kataloğunun indirilebileceğini belirtiyor. Ancak, lisans kısıtlamaları nedeniyle indirme sınırlamaları olan bazı başlıklar olabilecek.

Bu özellik bir eklenti şeklinde çalışacak, Netflix’in Akıllı İndirmeler olarak bilinen mevcut çevrimdışı erişim özelliğinin yerini almayacak. İlk olarak 2018’de dünya çapında kullanıma sunulmadan önce başlatılan Akıllı İndirmeler, kullanıcıların çevrimdışı görüntüleme için kaydetmek istedikleri şovları veya filmleri seçmelerine olanak tanımaya yaradı. Netflix, 2020’nin sonlarında Sizin için İndirmeler’i test etmeye başladığını söylüyor, ancak bugün bu özelliği başlangıçta Android’de olmak üzere dünya çapındaki tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale getiriyor. İOS için bir sürüm hazırlanıyor ve bu yıl içinde piyasaya sürülecek.

Çevrimdışı indirmeler, seyahat edenler için mantıklı olabilir – örneğin, internet erişiminin verilmediği yerlerde uçak veya yer altı treni ile. Ancak, güvenilir bir hücresel bağlantıya veya bant genişliğine erişimin sorun olabileceği gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcılar için de mantıklıdır. Testler sırasında Netflix, bu özelliğin ABD’de yüksek oranda kullanıldığını belirtti. Ancak, Android cihazların daha yoğun kullanıldığı ve bağlantıların genellikle güvenilmez olduğu gelişmekte olan pazar kullanım durumunu özel bir önem taşıdığını düşünüyor. Bu özellikle Hindistan ve Brezilya gibi ülkeler ve Asya-Pasifik bölgesindeki diğer yerler için geçerlidir.

“Sizin için İndirmeler’i sunmaktan heyecan duyuyoruz. Netflix’in Ürün İnovasyonu Direktörü Patrick Flemming yaptığı açıklamada, bu yeni özelliği seçen kişilerin zevklerine göre önerilerle birlikte cihazlarına otomatik olarak şovları veya filmleri indireceklerini söyledi. “Bağlı olsanız da olmasanız da, bir sonraki favori dizinizi veya filminizi keşfetmeyi daha da kolaylaştırmak istiyoruz.” diye sözlerini tamamladı.

Bu yeni özellik, aslında oldukça önemli bir özellik. Diyelim ki evden çıktınız ve işe gidiyorsunuz; akşam Wi-Fi ağınız aracılığıyla 3 tane filmi akıllı telefonunuz veya tabletinize indirdiniz ve yolda bu filmleri izlediniz. İşe gittiğinizde de filmlerin devamını indirip; dönüş yolunda izleyebilirsiniz. Netflix, her konuda kendini çok hızlı geliştiren bir şirket.

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.