Skip to content

Apple daha ince ve hafif MacBook Air üzerinde çalışıyor

Apple’ın M1 işlemciyi çıkarması ve 13″ MacBook Pro’larda bu işlemciyi kullanması ardından, kullanıcılardan çok olumlu yorumlar geldi. Yeni bir habere, Apple’ın geçen yılın sonlarında Apple’ın M1 çipiyle güncellenen mevcut teklifinden hem daha ince hem de daha hafif olan yepyeni bir fiziksel kasa tasarımıyla MacBook Air’in yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor ve çok kısa bir süre içinde yeni cihazını satışa sunacak.

Bloomberg’in raporunda belirttiği kaynaklarına göre 2022’de satışa sunulacak yeni cihaz, ayrıca MagSafe şarjını da içerecek. Bunun yanında Apple 2021’de çıkaracağı yeni MacBook Pro’larda Touch Bar’ı kaldıracak ve bir önceki tasarıma geri dönecek. Apple’ın bir sonraki hedefi, hem M1 ve M1X işlemcilerle MacBook Pro modellerini güçlendirmek ve laptop pazarında önemli bir hamle yaparak tüm pazarı ele geçirmek.

MagSafe özelliğinin yeni MacBook Pro’larla yeniden geleceğini duyurmuştuk. MagSafe güç dağıtımı ve şarj sunarken, iki USB 4 bağlantı noktası yeni MacBook Air’de veri bağlantısı sağlayacak. Ekran boyutu mevcut 13 inç diyagonal ölçümünde kalacak, ancak Apple’ın diğer boyut değişikliklerinin yanı sıra ekranın kenarını çevreleyen eğimi azaltarak daha küçük genel boyutlar gerçekleştireceği de bu raporda belirtiliyor.

Apple, önümüzdeki iki yıl içinde tüm MacBook serisini kendi ürettiği M1 tabanlı Apple Silikon işlemcileriyle yenilemeyi planlıyor. Geçen yılın sonlarında M1 çipi ile desteklenen ilk Apple M1 işlemcili MacBook’larını piyasaya sürdü. Yeni M1 işlemci ürünler; Intel destekli diğer cihazlara göre çok daha performans avantajları sunuyor. Yeni MacBook Air’lerde tasarım aynı kalacak gibi gözüküyor. Apple’ın yeni MacBook’larını eski modellerinden daha fazla ayırt etmek için yeni kasa tasarımları yapması da bekleniyor.

MacBook Pro’larla gelen ve bir pazarlama argümanı olarak kullanılan ve kullanıcılar tarafından oldukça şikayet alan bir özellikte tarrtışmalı TouchBar özelliği. Şirket, bu şikayetleri dikkate alarak bu özelliği ortadan kaldıracak ve yeni cihazlar TouchBar’sız gelecek. Yeni haberlere göre özel bir SD kart yuvası olacak ve MagSafe şarjlı yeni MacBook Pro’lar üzerinde SD kartların olacağı bildiriliyor. Tüm bu değişiklikler aslında, Apple’ın MacBook tasarımlarını 2010’lardan beri sürekli yeniliyor ve ilk Retina ekranlı MacBook Pro’dan başlayarak yaptığı tasarım değişiklikleri tepkilere ve şikayetlere de neden oluyor.

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.