Skip to content

Apple VR headset üzerinde çalışıyor olabilir

Apple inovatif ürünler çıkarmaya devam ediyor ve geçtiğimiz gün AirPods Max ürünüyle de adından söz ettirdi ve bu ürün gerçekten çok başarılı bir ürün. Gürültü engelleyici özelliğiyle ve profesyonel bir ses deneyimi yaşatmasıyla oldukça önemli bir ürün olduğunu gördük. Apple son olarak ise M1 işlemci çıkararak oldukça önemli bir gelişme yaparak işlemci dünyasına adım attı. Şirket daha önce intel işlemciler kullanırken; şimdi kendi işlemcisini yaptı ve MacBook Air ve MacBook Pro 13″ laptoplarında kullanmaya başladı.

Yeni bir rapora göre Apple, yeni bir HR headset üzerinde çalışıyor ve bu işe oldukça önem veriyor. Aslında başlıkta Apple bir headset üzerinde çalışıyor olarak verdik; çünkü şirketten resmi bir açıklama veya bir tanıtım yapılmadı. Apple, donanım ve yazılımı üzerinde çalıştığı bu headset’i 2022 yılında çıkarabilir ve önümüzdeki yıllarda pazarda bu ürün oldukça önemli bir olarak ses getirebilir. Bu yorumu neden yapıyoruz; çünkü Apple’ın nihai ürün olarak çıkardığı tüm iş modelleri başarılı oluyor.

Yeni çıkacak headset’in işlemcisi, Apple’ın MacBook Pro için kullandığı M1 işlemciden çok daha güçlü olacağı tahmin ediliyor ve bundan dolayı çıkacak ürün tüm işlerde kullanılabilir. Eticaret ve video izleme gibi tüm uygulamaları bu headset üzerinde kullanabilirsiniz ve tüm uygulamaları da bu headset üzerinden kullanabilirsiniz. Cihazın fiyatı $1.000 dolar seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor ve Apple’ın tabletlerine rakip bir cihaz ortaya çıkacak.

Bu adım şirket için çok önemli bir adım ve iOS işletim sistemiyle çalışacak yazılım tüm uygulamaları ve tüm interaktif vidyoları oynatabilir. Gelecekte videolar, podcastlar ve tüm interaktif süreçler headsetler üzerinden izlenebilecek ve yönetilebilecek. Özellikle Netflix gibi platformları bu headsetler üzerinden izleyebiliriz. Ayrıca, uygulama tasarımcıları headsetler üzerinden uygulamalarını çalıştırabilir. Gelecekte headset’e yatırım yapılabilir.

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.