Skip to content

Apple 14 ve 16 inç yeni MacBook Pro’larda tasarım ve işlemci tamamen değişiyor

Apple, geçtiğimiz yıl sonunda M1 işlemcisini tanıttı ve bu işlemci 13″ MacBook Pro ve Air’lerde kullanıldı. İnternette yapılan yorumlar ve incelemelerde dikkat çeken en önemli özellik M1 işlemcinin gerçekten çok hızlı olduğuydu. M1 İşlemci, yapılan tüm benchmarklarda, neredeyse piyasada kullanılan tüm işlemcilerle kafa kafaya bir performans sergiledi ve kullanıcılardan olumlu puanlar aldı. Tüm bu detayları dikkate aldığımızda, M1 işlemcinin daha hızlı ve üst serileri oldukça başarılı olacak ve işlemci sektörüne yeni bir boyut getirecek.

Bloomberg’in yayınladığı yeni habere göre, “bu yılın sonlarında” piyasaya sürülmesi için yeni MacBook Pro’ların çıkışını planladı. Bu yeni modeller, Apple’ın geçen yılın sonlarında yeni MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro modelinde piyasaya sürdüğü gibi yeni ve geliştirilmiş Apple Silikon işlemcilerle hem 14 inç hem de 16 inç boyutlarında gelecek. Ayrıca, güç için USB-C’nin yerini alacak manyetik özel bir şarj bağlantı noktası olan Apple’ın MagSafe şarj cihazının geri dönüşü gerçekleşti.

Bir diğer değişiklikte MacBook’larda yer alan TouchBar özelliği ve bu özelliğin tam olarak işe yaradığını söyleyemeyiz ve klavyede yerleşik küçük OLED ekran şeridi Touch Bar kaldırılacak. MacBook Pro’nun yeni modelleri, Apple’ın ürettiği ve silikon olan yeni M1 işlemcilerinin daha gelişmiş yongaya, daha fazla çekirdeğe ve daha iyi grafik özelliklerine sahip işlemcilere sahip olacak.

Yeni çıkacak MacBook Pro’ların ekranları da daha kaliteli ve daha yüksek kontrast sunan daha parlak panellere sahip olacak.. Apple’ın MacBook’larda yaptığı bir yeni ekleme ise MagSafe manyetik şarj arabirimi ve bu arabirim sayesinde kablosuz bir şekilde MacBook’larınızı şarj edebileceksiniz. MagSafe sayesinde tüm veri bağlantı noktalarını aksesuarlar için boş kalacak anlamına geliyor. Yeniden canlandırılan MagSafe’in, diğer avantajlara ek olarak USB-C’ye göre daha hızlı şarj sunacağını söyleniyor.

Touch Bar’a gelince, tanıtımından bu yana tartışma konusu oldu. Özellikle profesyonel kullanıcılar, bu durumdan çok hoşlanmadı. Apple’ın “Touch Bar’ı kaldıran test edilmiş sürümlere” sahip olduğu ve bu bilgisayarları test ettiği iddia ediliyor, Apple’ın yeniden tasarlanmış yeni bir MacBook Air planladığını söylüyor. Yeni MacBook Pro’ların yalnızca “uzun süre sonra” geleceğini söylüyor, bu nedenle yeni MacBook Pro’ların 2021 sonu veya 2022’de geleceği düşünülüyor.

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.