Skip to content

Performans Pazarlaması Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Performans pazarlaması günümüzde sıkça duyduğumuz bir kavram ve internetin ve internette yapılan reklamların geri dönüşünün çok iyi olması firmaları performans pazarlamasına yönlendirdi. Peki performans pazarlamasının günümüzde normal pazarlama modelinden ne farkı var ve neden performans pazarlaması bu derece önemli?

Geleneksel pazarlama dediğimizde aklımıza ilk gelen pazarlama araçları gazete ilanları, billboard reklamları, dergi ilanları ve web sitelerine verdiğiniz banner reklamlarıdır. Aslında son verdiğimiz örnekteki website banner reklamlarını dijital pazarlama alanında düşünebiliriz; fakat performans pazarlama konusunda biraz daha çekimser bakmamız gerekiyor.

Aslında performans pazarlama dediğimizde aklımıza gelmesi gereken en önemli reklam aracı google adwords’tür. Google adwords’ün performans pazarlamasında öne çıkmasının veya performans pazarlamasının temeli olması ölçülebilir olmasından kaynaklanmaktadır. Satmak istediğiniz ürün ve hizmet için google adwords’te bir kelime belirleyerek reklam çıkıyorsunuz ve bu çıktığınız reklamların geri dönüşlerini izleyebiliyorsunuz. İşte bu noktada performans pazarlama kavramı ortaya çıkıyor.

Dijital mecralarda verdiğimiz reklamların ölçümlenebilir olması, pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmiştir ve bundan dolayı performans pazarlaması kavramı ortaya çıkmıştır. Performans pazarlamayı özetlememiz gerekirse dijital mecralarda verdiğimiz reklamlar ve bu reklamların ölçümlenebilir olması ve bundan dolayı uyguladığımız bu pazarlama modeli performans pazarlamasıdır.

Günümüzde firmalar harcadığı her kuruşun nereye harcandığını bilmek istiyor. Hatta harcanan bu paranın ne kadarının satışa dönüştüğünü ve bu rakamları ölçümleyerek raporlama çok önemli. Performans pazarlaması yaptığınızda hem harcadığınız paranın karşılığını izleyebiliyorsunuz; hem de kampanyanızı ölçümleyebiliyorsunuz. Performans pazarlaması yapmak için bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.