Skip to content

Tesla, elektrikli kamyonu Tesla Semi Truck’ın teslimatını 2021’e erteledi

Tesla elektrikli araçlar üreten bir şirket ve Tesla ürettiği elektrikli araç çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. İlk Tesla Roadster spor elektrikli araçla üretime başlayan ve daha sonra da diğer binek segmentleri hedefleyerek model çeşitliliğini artıran şirket, SUV modeli ve Tesla Semi Truck kamyon modellerini de çok yakın bir zamanda satışa sunmaya hazırlanıyor. Tesla, kamyon ve tır ürün seçeneği olarak sunduğu Tesla Semi Truck, görkemli bir tanıtımla geçtiğimiz yıllarda tanıtılmıştı ve ürünün teslim tarihi de 2020 olarak belirlenmişti.

2019 sonunda Çin’de ortaya çıkan pandemi COVID-19 yüzünden şirket üretimini ertelemek zorunda kaldı ve yeni teslimat tarihini güncelleyerek takipçileriyle paylaştı. Tesla, Çarşamba günü yaptığı açıklamayla, çeyrek gelir raporunda 2021 yılına kadar tamamen elektrikli Sınıf 8 kamyonunu üretmeyi ve teslim etmeyi planlıyor. Aslında, şirketin hedefi bu teslimatlar 2 yıl önceden yapmaktı; fakat diğer araçlara öncelik vermesinden dolayı şirket, Tesla Semi’yi otomobil üreticisinin önceki hedefinden iki yıl daha geciktirdi.

Şirket basına duyurduğu açıklamasında, “İlk Tesla Yarı teslimatlarımızı 2021’e taşıyoruz,” dedi ve daha fazla ayrıntı vermeden açıklamayı kısa kesti.Tesla Semi, ilk olarak Kasım 2017’de Kaliforniya’nın Hawthorne kentinde, Tesla’nın tasarım stüdyosu ve Musk’un diğer şirketi SpaceX’in görkemli töreninde tanıtıldı. İlk çıkış sırasında Musk, kamyonun diğer yolcu araçları, Model X, Model S ve Model 3 gibi süreceğini vaat etti. Kamyon, aynı zamanda tek bir akü şarjında ​​500 mil yaklaşık 800 km seyahat etme kabiliyeti de dahil olmak üzere bazı göz kamaştırıcı özelliklere sahipti. Tesla Semi, tam yüklü bataryayla saatte 65 mil 104 km gibi bir sürüş hızına sahip.

Şirket, araç lansmanını yaptıktan sonra şirketler ve bu kamyonu kullanmak isteyen firmalar sipariş vermeye başladı. Ön siparişleri veren Walmart ve Anheuser-Busch gibi şirketlerle müşterilerin ilgisini çekerken, araç teslimat programı 2019 hedefini karşılayamadı. Bu yılın başlarında dördüncü çeyrek kazanç raporunda Tesla, ilk aylarda Tesla Semi ile ilgili ilk güncellemelerden birini sağlayarak, “bu yıl sınırlı miktarda Tesla Semi üretmeyi planladığını” söyledi. Görünüşe göre Tesla siparişlere yetişemiyor ve Model 3, Semi Truck ve SUV modeli için üretimi yetiştirmeye çalışıyor.

Yazılara ilginiz için çok teşekkürler.. Dijikafe Dijital Strateji : Bize ulaşın: [email protected]

Dijikafe Dijital Strateji ve E-ticaret Danışmanlığı Hakkında

  • Dijikafe Digital Innovation olarak, e-ticaret ve girişimcilik sektörüne inovatif dijital çözümler sunma, dijital stratejiler ve yaratıcı içerik oluşturmak için kurulduk.
  • Dijikafe olarak; dijital ve teknoloji dünyasının en güncel gelişmelerini size aktarmayı kendimize ana amaç edindik.
  • Dijikafe, dijital dünyayı ve kafe rahatlığını birleştiren bir iş planıyla sürekli gelişecek ve ilerleyen aşamalarda “Dijital Strateji ve Creative Digital Innovation Cafe” konseptiyle size hizmetler sunacaktır. 

Benzer Yazıları Okuyabilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli bilgilendirme:

Dijikafe.com Digital Lifestyle  içerikleri; Verimaker Digital Growth tarafından oluşturulmuştur ve tüm hakları saklıdır.

Resim hakkı ve logolar resmi oluşturan hak sahibine aittir. Başka kurum ve markalara ait resimler ve linkler hiçbir şekilde ticari kaygılarla kullanılamaz. 

Dijikafe Digital Lifestyle, hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi sizin onayınız olmadan saklamaz ve işlemez.